Історія виникнення пластикових карток

Дата публікації: 21.03.2017.

Багато хто з нас щодня користується картками, роблять операції, роблять покупки, пред’являють на касах і зовсім не замислюються про те, хто ж придумав такий зручний засіб для безготівкового розрахунку. Історія виникнення пластикової картки дуже цікава і багато сучасних тенденцій засновані ще на тих ідеях, які були реалізовані сотню років тому.

Історія виникнення пластикових карток

Хто винайшов пластикову картку?

Ні для кого не секрет, для чого потрібні пластикові карти. Цей зручний інструмент може підійти для різноманітних цілей. Нехай це банківська чи дисконтна картка, витоки ведуть до США 1914 року. Саме цього року вперше почали видавати картонні папірці клієнтам ресторанів. То були клубні картки, якими ще тоді намагалися утримати клієнтів.

У 1928 році вперше виникла потреба у безготівковому розрахунку. Перші картки були особливими:

– виготовлені зі сплавів металів;
– із видавленими цифрами;
– використовувалися для обміну на матеріали.

Саме американська компанія Farrington Manufacturing дала початок карткам, адже через великий обіг за день було неможливо обробити так багато платежів. Приїжджаючи на бензоколонку, клієнт надавав свою картку з видавленими цифрами, які повністю збігалися з номером рахунку в банку. Картка була металева, тому нею ставили відбиток на платіжній квитанції.

Розуміючи, з чого зроблена пластикова карта, одразу підприємці зрозуміли, що випускати такі платіжні інструменти дуже дорого. У цей час почали розглядатися інші варіанти. У ці роки з’явилося таке поняття, як «споживчий кредит», яке було дуже складно оформити. Джон С. Біггінс та його банк у Брукліні почали розглядати варіанти спрощення системи отримання кредиту.

Так народилася ідея створення пластикової кредитної картки, яка дозволить повідомити усі свої платіжні дані магазину. Якщо людина мала такий платіжний інструмент, то банк йому вже попередньо схвалив суму кредиту. Картку лише достатньо було показати продавцю, де був вказаний номер його рахунку.

Історія виникнення пластикових карток

Навіщо потрібні пластикові карти?

Сьогодні картки нас оточують усюди. У 50-х роках випуск карток проводився для окремих цілей і не був універсальним засобом для розрахунків. Коли було видно, що з їхньою допомогою можна суттєво спростити щоденні завдання, був придуманий спосіб як удосконалити систему.

У 1949 році компанія Diners Club почала надавати послуги з банківських переказів. І тому створювався окремий розрахунковий рахунок, через який проводилися всі операції з прийому платежів. Карткою можна було розрахуватися в багатьох закладах і заплатити за кредит. Платіж оброблявся не швидко, проте стало набагато зручніше користуватися своїми засобами.

Коли у директора компанії запитали, скільки він хоче взяти за надання своєї послуги, він відповів відразу — сім відсотків. Це і є та легенда про знамениті сім відсотків, які сьогодні можна зустріти будь-де. На цьому історія створення пластикових карток не закінчується. В наш час щорічно удосконалюється система безготівкового розрахунку, оформлення візиток, технологій оплати та поліграфії. Можливо, сьогоднішні картки також застаріють та будуть замінені на нові.

Залишити коментар