Для того, щоб пластикова картка не втрачала своєї презентабельності довгий час, щоб вона витримувала всі форс-мажори та багаторазові подорожі з сумки в банкомат або термінал і назад, з кишені в кишеню, з рук у руки і існує універсальний захист – ламінат.
Вибір ламінату для виготовлення пластикових карток залежить від технології виробництва. Найчастіше виробники використовують так званий оверлей — ламінат, на один бік якого нанесений тонкий шар клею.
Цей клейовий шар спрощує процедуру суміщення шарів пластикової картки та посилює з’єднання поверхонь. У процесі виготовлення стандартних пластикових карток використовується ламінат щільністю 80 мкм, але в залежності від побажань замовника може бути обраний матеріал щільністю 60 мкм або 100 мкм.
Для виготовлення пластикових посвідчень та інших документів, що вимагають підвищеного рівня захисту, останнім часом виробники почали використовувати голографічний оверлей, підробка якого практично неможлива, оскільки потребує високотехнологічного обладнання.
Ламінат поставляється найчастіше у вигляді пластин формату А3, А4, А6, але буває і в рулонах.
- Для струменевого друку – тонкий, прозорий ламінат з клейовим покриттям.
- Для офсетного друку – ламінат з посиленим клейовим шаром (Strong Laminating Film).
- Для цифрового друку – ламінат з клейовим покриттям, спеціалізований для Igen-3, HP Indigo.
Зростає популярність і щодо нового виду ламінату – з магнітною смугою. Такий продукт значно спрощує процес виготовлення картки, поєднуючи в один два незалежні процеси: ламінування та персоналізацію. Випускається оверлей як низькокоерцитивний, так і висококоерцитивний, залежно від вимог до пластикової картки.